Ionescu Jean
Country Leader Romania & Rep. Moldova
E-mail: jean.ionescu@corteva.com

Cîrjă Maria
Marketing Manager Romania & Rep. Moldova
Tel: 0746 228 902
E-mail: maria.cirja@corteva.com

Oleg Nistiriuc
Country Representative Seeds & Crop Protection
Tel: 00 (373) 691 09 714
E-mail: oleg.nistiriuc@gmail.com

Igor Stratulat
Key Account Manager Specialty Crops
Tel: 00 (373) 691 01 456
E-mail: igor.stratulat-1@corteva.com

Alexandru Băiceanu
Commercial Effectivenes Manager Romania & Rep. Moldova
Tel: 0751 277 303
E-mail: alexandru.baiceanu@corteva.com

Ciocoiu Andrei
Category Marketing Manager Corn & Soybean Romania & Rep. Moldova
Tel: 0748 072 301
E-mail: andrei.ciocoiu@corteva.com

Florin Guloiu
Category Marketing Manager Oilseeds Romania & Rep. Moldova
Tel: 0758 085 032
E-mail: florin.guloiu@corteva.com

Petcuci Alexandra
Category Marketing Manager Erbicide Romania & Rep. Moldova
alexandra.petcuci@corteva.com
Tel: 0758 101 862

Ionescu Adrian
Category Marketing Manager Insecticide, Fungicide & Produse biologice Romania & Rep. Moldova
adrian.ionescu@corteva.com
Tel: 0747 109 927

Vasile Folea
Customer Technology Specialist Romania & Rep. Moldova
Tel: 0752 123 517
E-mail: vasile.folea@corteva.com

Pascariu Ana Maria
Country Regulatory Manager Romania & Rep. Moldova
Tel: 0754 219 710
E-mail: anamaria.pascariu@corteva.com

Bondoc Vica 
Registration Support
vica.bondoc@corteva.com
Tel: 0745 694 075

Andron George
National Key Account Manager Specialty Crops Romania & Rep. Moldova
georgel.andron@corteva.com
Tel: 0756 037 223

Alfred Ștefan
Key Account Manager Specialty Crops Romania & Rep. Moldova
alfred.stefan@corteva.com
Tel: 0725 101 167

 

ECHIPA DE VÂNZĂRI

Sergiu Răilean

Promotor pentru Zona de Nord-Vest

Telefon: 00 (373) 698 84 465

E-mail: sergiu.railean.pioneer@gmail.com

Adrian Varta

Promotor pentru Zona de Centru, Sud-Vest

Telefon: 00 (373) 698 84 405

E-mail: adrian.varta.pioneer@gmail.com

Mihai Bostan

Promotor pentru Zona de Nord-Est

Telefon: 00 (373) 696 47 004

E-mail: m.bostan7286@gmail.com

Igor Boșcănean

Promotor pentru Zona de Centru

Telefon: 00 (373) 685 30 307

E-mail: igor89_boscanean@mail.ru

Viorel Pușcaș

Promotor pentru Zona de Centru, Sud-Est

Telefon: 00 (373) 796 44 757

E-mail: viorel.puscas.pioneer@gmail.com

Alexandru Stoianov

Promotor pentru Zona Sud, Gagauzia  și Taraclia

Telefon: 00 (373) 689 68 256

E-mail: stoianov.alexandr272@gmail.com